Посета позоришту

У среду 16. маја 2018. у 20 часова у Великој сали Дома омладине Београда изведена је култна позоришна представа за тинејеџере „МИ ДЕЦА СА СТАНИЦЕ ЗОО”, која је рађена по истоименом роману Кристијане Ф.

То је прича о девојчици која је са четрнаест година постала тешки зависник од хероина и прати живот младих људи који немају услова за нормално одрастање, већ су препуштени сами себи и улици.

Ученици шестог и осмог разреда наше школе су са својим наставницама српског језика Бранком Текић и Бојаном Живановић присуствовали 50-ом јубиларном и последњем извођењу, након чега ће представа бити званично скинута са репертоара.

Циљ ове посете био је едукативног карактера: да нашој деци покаже последице најопакије болести савременог друштва, да код њих развије љубав према позоришту и уметности уопште, као и да их научи понашању у културним установама.